Sort by

paola has logged 81 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Comedy Central Presents

Bo Burnham: Comedy Central Presents

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
15
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★½
Edit this entry  
14
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★
Edit this entry  
08
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nan Movie

The Nan Movie

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Work It

Work It

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Perfect Pairing

A Perfect Pairing

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Our Father

Our Father

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry