• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1994

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Oxygen

  • Nobody

  • Come Play

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

  • Rebecca

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Fatman

  • Freaky

  • Books of Blood

    ★★

  • Shadow in the Cloud

  • Unknown Origins

  • She Dies Tomorrow

  • Host

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Rental

  • Sputnik

    ★★½

  • The Dark and the Wicked

  • Anything for Jackson

  • The Hunt

    ★★½

  • Alone

  • The Invisible Man

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Relic

  • The Outsider

    ★★★

  • The Grudge

    ★★

  • Dracula

    ★★★

  • Yummy

  • The Gentlemen

  • Terminator: Dark Fate

  • Wild Session

    ★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • VFW

  • 3 from Hell

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • The Wretched

    ★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Verotika

    ½

  • Satanic Panic

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Swallow

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★★½

  • I Trapped the Devil

    ★★

  • Hellboy

    ★★½

  • The Dirt

  • Us

    ★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★

  • We Summon the Darkness

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Polar