Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Head Count

Head Count

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dance of the Forty One

Dance of the Forty One

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcism of Carmen Farias

The Exorcism of Carmen Farias

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry