Sort by
  • Dune: Part Two

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★★

  • Blue Beetle

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Plane

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Entergalactic

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Senior Year

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Beanie Mania

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★