Sort by

Jack has logged 347 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Win It All

Win It All

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
9/11

9/11

2017
×
Edit this entry  
25
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Pottersville

Pottersville

2017
×
★½
Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Imperial Dreams

Imperial Dreams

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
King Candy

King Candy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
26
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Long Way Down

The Long Way Down

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Edit this entry  
22
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Edit this entry  
21
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Touch of Evil

Touch of Evil

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the Animation

Scott Pilgrim vs. the Animation

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Don't

Don't

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Aspirational

Aspirational

2014
×
★★½
Edit this entry