Sort by

Mikey has logged 30 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
12 Wishes of Christmas

12 Wishes of Christmas

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saved!

Saved!

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Safe in Hell

Safe in Hell

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Glitter

Glitter

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tag

Tag

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Paradise Road

Paradise Road

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry