Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★

  • To Catch a Killer

    ★★★

  • boygenius: the film

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Scream VI

    ★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • Missing

    ★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Significant Other

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★½

  • Smile

    ★★★

  • Jeepers Creepers: Reborn

    ½

  • Do Revenge

    ★★

  • Sick

    ★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Purple Hearts

    ½

  • Not Okay

    ★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Skinamarink

    ★★★★

  • They/Them

  • Nope

    ★★★★

  • Close

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Sick of Myself

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Men

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moonshot

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★

  • To Leslie

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Sharp Stick

    ★★½

  • Watcher

    ★★★

  • Fire of Love

  • Resurrection

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Antlers

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Wolf

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ★½

  • Old

    ★★½