Sort by

Moviesludge has logged 13 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Beyond the Door

Beyond the Door

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Future-Kill

Future-Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mom

Mom

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Alien

Dr. Alien

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Revenge of the Ninja

Revenge of the Ninja

1983
×
★★★½
Edit this entry  
12
Busting

Busting

1974
×
★★★½
Edit this entry  
12
Terrifying Girls' High School: Women's Violent Classroom

Terrifying Girls' High School: Women's Violent Classroom

1972
×
★★★
Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★
Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Carrier

The Carrier

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry