Sort by

Movies “Mofa” Fan123 has logged 45 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Marvelous and the Black Hole

Marvelous and the Black Hole

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ava from My Class

Ava from My Class

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Longest Dream I Remember

The Longest Dream I Remember

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Animals

American Animals

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Big

Big

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Coming Out

Coming Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Out

Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry