Sort by

Douglas Conner 🏳️‍🌈 has logged 34 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Object of My Affection

The Object of My Affection

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Final Terror

The Final Terror

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Howl

Howl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
To Hell and Back: The Kane Hodder Story

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes of a Stranger

Eyes of a Stranger

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Madonna - Madame X

Madonna - Madame X

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Virus

Virus

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Violet Tendencies

Violet Tendencies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trick

Trick

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gayby

Gayby

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tig

Tig

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Go in the Woods

Don't Go in the Woods

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry