Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bros

Bros

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Firebird

Firebird

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Master

Master

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Chloe

Chloe

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Object of My Affection

The Object of My Affection

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Final Terror

The Final Terror

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Howl

Howl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry