Sort by

Tristan has logged 24 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★½
Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rusted Silhouette

Rusted Silhouette

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★½
Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gummo

Gummo

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
02
The Hole

The Hole

1998
×
Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry