• Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

  • Zoolander 2

    ½

  • Perfect Strangers

    ★★

  • Dirty Grandpa

    ½

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Daddy's Home

    ★★½

  • The Big Short

    ★★

  • The Walk

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 2

    ★★

  • The Intern

    ★★

  • Vacation

    ★★★

  • Pixels

    ½

  • Chris Tucker: Live

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★

  • Minions

    ★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Hot Girls Wanted

    ★★½

  • Paul Blart: Mall Cop 2

    ½

  • Desierto

    ½

  • Get Hard

    ★★½

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★

  • Dumb and Dumber To

    ★½

  • Penguins of Madagascar

    ★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Men, Women & Children

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Cobbler

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Wild Tales

    ★★★★½

  • Lucy

    ★★

  • David Beckham: Into the Unknown

    ★★★½

  • Blended

  • Boyhood

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • El paseo 3

    ½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★★★½

  • Minions: Training Wheels

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Last Vegas

    ★★★

  • Delivery Man

    ½

  • Prisoners

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★

  • About Time

    ★★★

  • We're the Millers

    ★★★½

  • Super Buddies

    ★½

  • The Smurfs 2

    ½

  • Blue Jasmine

    ★★★★

  • R.I.P.D.

    ½

  • Turbo

    ★★

  • Grown Ups 2

    ½

  • The Heat

    ★★★

  • Despicable Me 2

    ★★

  • The Internship

    ½

  • Monsters University

    ★★★½

  • Now You See Me

  • Olympus Has Fallen

  • The Incredible Burt Wonderstone

    ★★

  • The Best Offer

    ★★★★½

  • El paseo 2

    ½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Rise of the Guardians

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★★½

  • Wreck-It Ralph

  • Here Comes the Boom

    ★★½

  • Frankenweenie

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★★

  • The Master

    ★★★★