• The Many Saints of Newark

    ★½

  • Memory Box: Echoes of 9/11

    ★★★★

  • Twenty Something

    ★★½

  • Count Me In

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Hemingway

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Us Again

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Burrow

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Audrey

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★½

  • The Life Ahead

  • OPAL

    ★★½

  • Canvas

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

  • Belushi

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★½

  • Coastal Elites

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • The Human Voice