Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maestro

Maestro

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saltburn

Saltburn

2023
×
Edit this entry  
28
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Edit this entry  
23
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★½
Edit this entry  
13
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
12
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★½
Edit this entry  
10
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of Usher

House of Usher

1960
×
Edit this entry  
06
Stop

Stop

2015
×
Edit this entry  
06
Gasman

Gasman

1998
×
Edit this entry  
06
Girl Friend

Girl Friend

2018
×
Edit this entry  
05
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Edit this entry  
03
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read prior review Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tingler

The Tingler

1959
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
Read the review Edit this entry  
30
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Demons 2

Demons 2

1986
×
Read the review Edit this entry  
27
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
Edit this entry  
15
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry