Sort by

megs has logged 401 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Edit this entry  
31
Grease

Grease

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
31
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
SuperBob

SuperBob

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Myth: A Frozen Tale

Myth: A Frozen Tale

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Presto

Presto

2008
×
★★½
Edit this entry  
30
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Us Again

Us Again

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★
Edit this entry  
14
31

31

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Chatroom

Chatroom

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Laura Hasn't Slept

Laura Hasn't Slept

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Piggy

Piggy

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
Your Christmas Or Mine?

Your Christmas Or Mine?

2022
×
★½
Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shattered

Shattered

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Edit this entry