• They/Them

    ★½

  • Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Luck

    ★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Whitney Cummings: Jokes

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • Nikki Glaser: Good Clean Filth

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Bill Burr: Live at Red Rocks

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★½

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★★

  • The Man From Toronto

    ★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

    ★★★½

  • The Princess

    ★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★½

  • Don't Make Me Go

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Jennifer Lopez: Halftime

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Bill Burr Presents: Friends Who Kill

    ★★★★

  • Father of the Bride

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Bad Travelling

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Men

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Firestarter

  • The Valet

    ★★★½

  • Senior Year

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • All the Old Knives

    ★★½

  • Ronny Chieng: Speakeasy

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • Mike Epps: Indiana Mike

    ★★★½

  • The Bubble

    ★½

  • RRR

    ★★★★

  • Moonshot

    ★★

  • Incantation

    ★★★

  • Umma

    ★★

  • Deep Water

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★