Sort by

Movieman97 has logged 20 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Visitor

The Visitor

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Happening

The Happening

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
On Golden Pond

On Golden Pond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★½
Read the review Edit this entry