Sort by

Kip Bowman Jr. has logged 57 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rookie of the Year

Rookie of the Year

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Volcano

Volcano

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sing

Sing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minions

Minions

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry