• Indiana Jones 5

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Army of the Dead

  • Nobody

  • Chaos Walking

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Trump vs the Illuminati

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ½

  • Hamilton

    ★★

  • Smiling Friends

  • Onward

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Assassin 33 A.D.

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Jojo Rabbit

  • Joker

    ★★★½

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Airplane Mode

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Aladdin

  • The Fall of 76

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Lover

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Gotti

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Batman Ninja

    ★★

  • Gringo

  • Game Night

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½