• John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • The Guest

    ★★★½

  • Sinister

    ★★★½

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★★★★

  • Hanna

  • Quantum of Solace

    ★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • Blade: Trinity

  • The Last Samurai

    ★★★★

  • 2 Fast 2 Furious

    ★★

  • 28 Days Later

    ★★★★★

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon

    ★★★★

  • Blade

    ★★★½

  • The Frighteners

    ★★

  • Bad Boys

    ★★

  • Unforgiven

    ★★★★★

  • Lonesome Dove

    ★★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★★

  • House

    ★★★½

  • All the President's Men

    ★★★★★

  • A Fistful of Dollars

    ★★★★

  • The Searchers

    ★★

  • Citizen Kane

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★