• Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Dying is Easy

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • The Sleepover

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Scoob!

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Guardians of Life

    ★★★★

  • Lamp Life

    ★★★

  • Sergio

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Model Citizen

    ★★★★

  • Loop

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

    ★★★

  • My Spy

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

    ★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

    ★★

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

  • Wind

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • DC Showcase: Death

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½