• Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Respect

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Yes Day

    ★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Stairs

    ½

  • Cherry

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Music

  • The Dig

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★