Sort by

Jordan has logged 501 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flee

Flee

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
It Happened on Fifth Avenue

It Happened on Fifth Avenue

1947
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Good Old Summertime

In the Good Old Summertime

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry