Sort by

Cam has logged 22 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry