Sort by

Cam has logged 142 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bros

Bros

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Happening

The Happening

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry