• Vengeance

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • movie_03

  • Clarity

  • movie_02

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • movie_01

  • Survivre à la catastrophe du Mont St. Helens

  • Out

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Loop

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Mister America

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Werewolf Cop

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

  • Us

  • Good Boys

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense