¡Manu! has logged 170 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Break

Break

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Very Country Christmas

A Very Country Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The 2nd

The 2nd

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Belly of the Beast

Belly of the Beast

2020
×
Edit this entry  
30
Havel

Havel

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
76 Days

76 Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Asia

Asia

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Sublet

Sublet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
To Calm the Pig Inside

To Calm the Pig Inside

2020
×
Edit this entry  
13
Softie

Softie

2020
×
Edit this entry  
11
Porky's

Porky's

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Minyan

Minyan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mr. SOUL!

Mr. SOUL!

2018
×
Edit this entry  
07
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
Edit this entry  
07
My Mexican Bretzel

My Mexican Bretzel

2019
×
Edit this entry  
06
Nasrin

Nasrin

2020
×
Edit this entry  
05
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
Edit this entry  
05
Tahara

Tahara

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pink Skies Ahead

Pink Skies Ahead

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
New Order

New Order

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Herself

Herself

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry