• Birds of Paradise

    ★½

  • Jagged

    ★★★

  • Benediction

    ★★★★

  • Dionne Warwick: Don't Make Me Over

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★½

  • Attica

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • Julia

    ★★½

  • Cinderella

    ★½

  • He's All That

    ★½

  • Yakuza Princess

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Naomi Osaka

    ★★★½

  • A Tale of Love and Desire

    ★★★

  • Invisible Demons

    ★★★

  • Mothering Sunday

    ★★★

  • Stillwater

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • LFG

    ★★★½

  • Stockholm Syndrome

    ★★★

  • The Novice

    ★★★½

  • Dating & New York

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Italian Studies

    ★½

  • All My Friends Hate Me

    ★★½

  • Mark, Mary + Some Other People

    ★★★

  • Lady Boss: The Jackie Collins Story

    ★★★

  • 7 Days

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Storm Lake

    ★★★

  • Carnaval

  • Plan B

    ★★★½

  • Finding You

    ★★

  • The Face of Anonymous

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Just Say Yes

    ½

  • A Week Away

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Fruits of Labor

    ★★★

  • Hysterical

    ★★★★

  • Not Going Quietly

    ★★★★★

  • Kid Candidate

    ★★★½

  • The Hunt For Planet B

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Crazy About Her

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Bleeding Audio

    ★★★★

  • Teenage Emotions

    ★★★

  • A Brixton Tale

    ★★★

  • Squared Love

    ½

  • The Mauritanian

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★½

  • Writing With Fire

    ★★★★

  • Eight for Silver

    ★★½

  • Passing

    ★★★

  • Prime Time

    ★★

  • Ailey

    ★★★½

  • The Pink Cloud

    ★★★½

  • Rebel Hearts

    ★★★★★

  • How It Ends

    ★★

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★★★

  • Homeroom

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★