• The King

    The King

    ★★★

    Filmin başrolünde etkileyici bir performans sergileyen son yılların en popüler genç aktörü Timothée Chalamet ve Fransız aksanıyla kendine hayran bırakan Robert Pattinson'ın da yer aldığı, William Shakespeare'in V. Henry oyunundan uyarlanan bu Netflix yapımı film, bir tık uzun olan süresiyle sizi sıkma ihtimali olsa da; dönem filmi sevenlerin ve Netflix'in o birbirinin aynısı olan 'cheesy' filmlerinden sıkılanların izlemek isteyebileceği türden bir film.64/100

  • Army of the Dead

    Army of the Dead

    ★★

    Zack Snyder'in artık resmen bir balon olduğunu gözler önüne seren bir film olmuş. Son zamanlarda ortalama düzeyde "cheesy" filmler üreten bu abimize bir tık daha az para verseler belli ki adı piyasadan tamamen silinecek...

    Bir zombie/aksiyon filmine, biraz ucuz komedi ögeleri ve seyirciyi gram şaşırtmayan senaryoya 1-2 eğreti duran güzel diyalog ekleyip ortaya seyir zevki yüksek, güzel bir eser çıkaracağını düşünmüş. Artık bu ucuz numaralara kanan var mı bilmiyorum. Fakat beni gerçekten artık baydı bu durum... İzleyiciye aynı şeyleri ısıtıp…

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

    Robotlar bir kere de şaşırtın be!

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

    Çoğunluğu ana karakterin sorgulatıcı içsel düşüncelerinden oluşan etkileyici bir bölümdü..79/100

    But the giant is still alive for me.

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

    Hahahahaha güzel bir korku hikayesi.74/100

    Billy...what would have happened if we weren't...good?

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

    Güzel bir distopya, güzel bir hikaye bu sezonun en iyi bölümlerinden..81/100

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

    Gerilim dozu yüksek bir bölümdü. Masalsı bir hikaye...72/100

  • Love, Death & Robots: Ice
  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

    Dünya nüfusu önüne geçilemez bir şekilde artıyor, bunun inanılmaz zararları da olacak biliyoruz. Ama el kadar bebeklerden ne istediniz be insafsızlar!!! Bir de bu bölüm bana Blade Runner 2049'u anımsattı...70/100

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

    Allah'ın cezası yapay zekalı müşteri hizmetleri servislerine lanet etmenizi sağlayacak bir distopya..56/100

  • Lost in Translation

    Lost in Translation

    ★★★★

    Bill Murray'nin canlandırdığı komik, orta yaş krizindeki, hayatından bunalmış karakteri oldukça sevdim, kendisinin oyunculuğuna da hayran kaldım. Scarlett Johansson'un bu filmde yalnızca 19 yaşında olmasına inanılmaz şaşırdım çünkü yaşına göre çok daha olgun bir karaktere can verip bunun oldukça başarılı bir şekilde üstesinden gelmiş. Kendisine hayran olmamak mümkün değil...

    Filmde yabancı bir ülkede yaşanılan o her şeyi garipseme, şaşkınlık ve yalnızlık hissi çok iyi yansıtılmış. Yaşadıkları yere yabancı olan iki birbirinden farklı fakat bir o kadar da benzer dertleri olan insanın aralarında kurduğu bağa odaklanan film; çekimleri, senaryosu ve oyunculukları ile gerçekten çok güzeldi..78/100

  • Dancer in the Dark

    Dancer in the Dark

    ★★★★

    Özeti: Görme yetisini giderek kaybedecek kalıtsal bir hastalığa sahip Selma, kendisiyle aynı kaderi paylaşacak olan çocuğunun ameliyatı için Çekoslovakya'dan ABD'ye göçmüş burada bir fabrikada işçi olarak çalışmaya başlamıştır. Komşusu ve aynı zamanda ev sahibi olan, polis memuru Bill ise, eşinin savurganlığı nedeniyle ekonomik sıkıntılar ile boğuşmaktadır. Tek hayali; çocuğunu ameliyat ettirebilecek parayı biriktirebilmek ve üyesi olduğu amatör dans topluluğuyla gösteriye çıkabilmek olan Selma, bir gün Bill'e sırrını açıklayınca hayatı alt üst olur...

    Sinema dünyasının "İstenmeyen adam"ı Lars Von Trier'in Yeşilçamvari…