• Encanto

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Klaus

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Arctic

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • Downsizing

    ★★★

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Tulip Fever

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

  • The Beguiled

    ★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • The Circle

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Life

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Hi Stranger

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Keeping Up with the Joneses

    ★★

  • Denial

    ★★★★

  • Split

    ★★

  • The Girl on the Train

    ★★★½