• Let Them All Talk

    ★★★★½

  • Hamilton

  • Optimum Continuum 3.1

  • Between The Eyes 2

  • Lost in Her Hair (Monday)

  • La Aguja y el Tambor

  • S p a c e l a n d

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Movie That Invites Pausing

  • The Hardest Working Cat in Showbiz

  • France Against the Robots

  • Something to Touch That Is Not Corruption or Ashes or Dust

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Romantic Getaway

  • Standing Forward Full

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • South

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Spontaneous

  • Shirley

    ★★★½

  • At Home But Not at Home

  • Curious Fantasies

  • The Painter and the Thief

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • All That You Can't Leave Behind

  • Queen & Slim

    ★★½

  • 3-Part Horror-mon-ee

  • Ascensor

  • Signal 8

  • Garden City Beautiful

  • Things to Come

  • Come Coyote

  • Billy

  • Hrvoji, Look at You from the Tower

  • Ema

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Lore

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • A Month of Single Frames

  • cavity

  • She Can Run, She Can Hide

  • They Looked at Me and I Smiled

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★½

  • The Forcing (epilogue)

  • Tommaso

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★

  • The Whistlers

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Shoot-the-Chutes

  • Private Properties

  • Goodbye Thelma

  • We Were Hardly More Than Children

  • Ham on Rye

    ★★★

  • Luce

    ★★★½

  • Marianne & Leonard: Words of Love

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Black Bus Stop

  • Land Mine

    ★★

  • A Black Hole is a Black Hole in the Ground

    ★★★★

  • music from the edge of the allegheny plateau

  • In Film/On Video

  • Ben Is Back

  • The Grand Bizarre

    ★★★★½

  • Turn

  • Chained for Life

    ★★★★

  • Ir(regular) Memory

  • Cassandro, the Exotico!

    ★★★★

  • Fainting Spells

  • Empty Metal

    ★★★★

  • Terror Nullius

  • Strike, Dear Mistress, and Cure His Heart

    ★★

  • Shakedown