• Fear Street: 1994

    ★★★

  • False Positive

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Slaxx

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • Becky

    ★★★★

  • Separation

    ★★★

  • Sputnik

    ★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Alone

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Scare Me

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Yummy

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

  • The Beach House

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Sea Fever

    ★★★

  • Rabid

    ★★½

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Porno

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Swallow

    ★★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★½

  • After Midnight

    ★½

  • Us

  • Extra Ordinary

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • Villains

    ★★★★★

  • The Lodge

  • Polaroid

    ★½

  • Escape Room

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Hell Fest

    ★★★

  • Starfish

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ½

  • In Fabric

    ★★★