• Swarm

    Swarm

    ★★½

    the sam levinson impact

  • Scream VI

    Scream VI

    ★★★★★

    OSCARS GOLDEN GLOBES SAG AWARDS SATURN FILM AWARDS GIVE IT TO ALL OF THEM PLEASE

  • Knock at the Cabin

    Knock at the Cabin

    ★★★

    i liked the beat

  • Babylon

    Babylon

    ★★★

    okay

  • Unpregnant

    Unpregnant

    ★★½

    extremely cheesy but important nonetheless

  • No Country for Old Men

    No Country for Old Men

    ★★★★

    excellent filmmaking, beautiful cinematography, and i love javier bardem and josh brolin, however the scene we closed off on wasn’t earned. bit of a dull and abrupt note to end with, sorry tommy lee jones.

  • M3GAN

    M3GAN

    ★★★½

    i unironically fucking love this movie

  • The Diary of a Teenage Girl

    The Diary of a Teenage Girl

    ★★★

    very uncomfortable. kristen wiig was great, as always. think this took itself too seriously to the point where it seems satirical.

  • Mistress America

    Mistress America

    ★★★½

    pretty funny

  • Glass Onion

    Glass Onion

    ★★★½

    there was a slight slay to it

  • The Menu

    The Menu

    ★★★

    this was fun

  • Black Swan

    Black Swan

    ★★★★★

    UGH I FORGET HOW FUCKING AMAZING THIS MOVIE IS