Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Babylon

Babylon

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sick

Sick

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inside

Inside

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
May

May

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stromboli

Stromboli

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry