• Together

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Eternals

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

  • Emicida AmarElo Live in Sao Paulo

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Alvorada

    ★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Burrow

  • News of the World

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

  • Two Distant Strangers

  • Hunger Ward

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Opera

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★