Mustapha has logged 166 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Ishayat hub

Ishayat hub

1960
×
★★★½
Edit this entry  
12
365 Days

365 Days

2020
×
½
Edit this entry  
11
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Mask

The Mask

1994
×
Edit this entry  
01
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Street Player

The Street Player

1983
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
Edit this entry  
05
Barsoum Looking for a Job

Barsoum Looking for a Job

1923
×
Edit this entry  
05
Hysteria

Hysteria

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Chris D'Elia: Man on Fire

Chris D'Elia: Man on Fire

2017
×
★½
Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
04
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Collar and the Bracelet

The Collar and the Bracelet

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★½
Edit this entry  
02
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
02
Woman of Tokyo

Woman of Tokyo

1933
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Edit this entry  
02
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
Buried

Buried

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Edit this entry  
01
me and you and travel hours

me and you and travel hours

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Seven O'clock

Seven O'clock

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Tin Tale

A Tin Tale

2011
×
Edit this entry  
31
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Edit this entry  
30
Between Two Mansions

Between Two Mansions

1962
×
★★★★
Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Flirtation of Girls

The Flirtation of Girls

1949
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★
Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Army of the Sun

Army of the Sun

1973
×
Edit this entry  
28
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Throne of Tutankhamun

Throne of Tutankhamun

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Horizons

Horizons

1972
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Beginning and the End

The Beginning and the End

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Step by Step

Step by Step

1978
×
★★★
Edit this entry  
26
From Ramallah To Jerusalem and Back

From Ramallah To Jerusalem and Back

2019
×
Edit this entry  
26
ياباني اصلي

ياباني اصلي

×
Edit this entry  
26
The Leech

The Leech

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Zeinab

Zeinab

1950
×
★★½
Edit this entry  
25
The Damned United

The Damned United

2009
×
★★★½
Edit this entry