Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Level 16

Level 16

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Pariah

Pariah

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry