• X

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

  • Ammonite

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

  • The Invisible Man

  • Emma.

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Little Women

  • In the Tall Grass

  • Knives Out

  • K-12

  • It Chapter Two

  • Vivarium

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Straight Up

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Avengers: Endgame

  • Captain Marvel

  • Elisa & Marcela

  • Bird Box

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★½

  • Green Book

  • Beautiful Boy

  • The Nightingale

    ★★★

  • Charlie Says

    ★★★½

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Climax

    ★★★★½

  • Rust Creek

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Level 16

    ★★★½

  • Love, Simon

  • Annihilation

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Hereditary

  • Wildlife

    ★★★½

  • Lizzie

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Arkangel

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • 1922

  • mother!

    ★★★★½

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Thelma

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming