Sort by

mosquitodragon has logged 60 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Cleaning Lady

The Cleaning Lady

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Reincarnation of Peter Proud

The Reincarnation of Peter Proud

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Winter Kills

Winter Kills

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tales of Hoffmann

The Tales of Hoffmann

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hamster Factor and Other Tales of Twelve Monkeys

The Hamster Factor and Other Tales of Twelve Monkeys

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Return of Swamp Thing

The Return of Swamp Thing

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bloody Spear at Mount Fuji

Bloody Spear at Mount Fuji

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Yakuza's Law

Yakuza's Law

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Xtro

Xtro

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Matador

Portrait of a Matador

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minions

Minions

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Guyver

The Guyver

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wind

The Wind

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Undisputed

Undisputed

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Too Late for Tears

Too Late for Tears

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rutles: All You Need Is Cash

The Rutles: All You Need Is Cash

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Phantom

The Phantom

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cool as Ice

Cool as Ice

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Odds Against Tomorrow

Odds Against Tomorrow

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Massacre Gun

Massacre Gun

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
A Lesson in Love

A Lesson in Love

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Keeper

The Keeper

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry