Sort by

Josh has logged 85 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
That Guy Dick Miller

That Guy Dick Miller

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Laurel Canyon

Laurel Canyon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Walk on the Wild Side

Walk on the Wild Side

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kiss and Make-Up

Kiss and Make-Up

1934
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Fosse/Verdon

Fosse/Verdon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friedkin Uncut

Friedkin Uncut

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tender Mercies

Tender Mercies

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sweet Liberty

Sweet Liberty

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
24 City

24 City

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Everest

Everest

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alpha Dog

Alpha Dog

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Plot Against America

The Plot Against America

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Penelope

Penelope

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
That Uncertain Feeling

That Uncertain Feeling

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Just Wright

Just Wright

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rambling Rose

Rambling Rose

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
At Close Range

At Close Range

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Me the Terrible

Me the Terrible

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
October Gale

October Gale

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Waterdance

The Waterdance

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wolf

Wolf

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Creatures

The Creatures

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry