Sort by
  • Noah

    ★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Lone Survivor

    ★★★½

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

    ★★½

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • The Lone Ranger

    ★★

  • Man of Steel

    ★★½

  • A Good Day to Die Hard

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Skyfall

    ★★★★½

  • Looper

    ★★★★

  • The Expendables 2

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • Prometheus

    ★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Barbara

    ★½

  • Safe House

    ★★★

  • Contraband

    ★★

  • Warrior

    ★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★

  • Horrible Bosses

    ★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • The Veteran

    ★★

  • Unknown

    ★★★

  • RED

    ★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Social Network

  • The King's Speech

  • 127 Hours

    ★★★½

  • Tomorrow, When the War Began

    ★★

  • The Expendables

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★½

  • Inception

  • Date Night

    ★★★½

  • Alice in Wonderland

  • Invictus

    ★★★½

  • Julie & Julia

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • The Informant

    ★★★

  • Quantum of Solace

    ★★★

  • Get Smart

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★★

  • Baby Mama

    ★★

  • There Will Be Blood

    ★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • No Country for Old Men

  • Fracture

    ★★½

  • Zodiac

    ★★½

  • Casino Royale

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★★

  • Children of Men

    ★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

  • Little Fish

    ★★★½

  • The Phantom of the Opera

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Love Actually

    ★★★½

  • American Wedding

  • The Italian Job

  • Chicago

  • Spider-Man

  • A Beautiful Mind

    ★★★★½

  • American Pie 2

    ★½

  • The Mummy Returns

  • Enemy at the Gates

    ★★★

  • American Beauty

  • The Thomas Crown Affair

    ★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★