Sort by

Mos has logged 39 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Patch of Fog

A Patch of Fog

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lou

Lou

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadwax

Deadwax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Man About Dog

Man About Dog

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
One Must Fall

One Must Fall

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Killing Jar

The Killing Jar

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Loot

Loot

1970
×
Read the review Edit this entry  
17
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
And Soon the Darkness

And Soon the Darkness

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Comedown

Comedown

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
All of Me

All of Me

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Butterfly Effect 3: Revelations

The Butterfly Effect 3: Revelations

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Saloum

Saloum

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rampage

Rampage

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Stitches

Stitches

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Two Step

Two Step

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mind Over Murder

Mind Over Murder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cruel and Unusual

Cruel and Unusual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Jones

Mr. Jones

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rise of the Bolsonaros

Rise of the Bolsonaros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Black Panther

The Black Panther

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fuzz

The Fuzz

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Lorena

Lorena

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
All or Nothing: Arsenal

All or Nothing: Arsenal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry