Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Children of the Corn

Children of the Corn

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Black Demon

The Black Demon

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Marvels

The Marvels

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Look Away

Look Away

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Seriously Red

Seriously Red

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Become a Mob Boss

How to Become a Mob Boss

2023
×
★★
Edit this entry  
22
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Attic

The Attic

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Ouija Craft

Ouija Craft

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Hospital

The Hospital

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Grave Halloween

Grave Halloween

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Choose

Choose

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The White Devil

The White Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Box

The Box

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tank

The Tank

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tutte le mie notti

Tutte le mie notti

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Schemers

Schemers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mob Land

Mob Land

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sick

Sick

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Exposed: The Ghost Train Fire

Exposed: The Ghost Train Fire

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Time Share

Time Share

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Temple of Film: 100 Years of the Egyptian Theatre

Temple of Film: 100 Years of the Egyptian Theatre

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Let It Snow

Let It Snow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Strangeways Here We Come

Strangeways Here We Come

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cyberbunker: The Criminal Underworld

Cyberbunker: The Criminal Underworld

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Section 8

Section 8

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hell House LLC: The Director's Cut

Hell House LLC: The Director's Cut

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Catch Me Daddy

Catch Me Daddy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear

Fear

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Utah Cabin Murders

The Utah Cabin Murders

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Quiet Ones

The Quiet Ones

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Night of the Hunted

Night of the Hunted

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Morbid

Morbid

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
At the End of Eight

At the End of Eight

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deidra & Laney Rob a Train

Deidra & Laney Rob a Train

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry