Sort by
  • Scout's Honor: The Secret Files of the Boy Scouts of America

    ★★★½

  • Heart of Stone

  • Barbie

    ★★★½

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • Maggie Moore(s)

    ★★★½

  • Once Upon a Time in Northern Ireland

    ★★★★★

  • Dead Shot

    ★★★

  • The Mother

    ★★½

  • Enter the Green Abyss

    ★★★★★

  • Hijacked: Flight 73

    ★★★½

  • Robots

  • American Manhunt: The Boston Marathon Bombing

    ★½

  • To Catch a Killer

    ★★★

  • Assassin

    ★½

  • Simulant

    ★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • The Ritual Killer

  • MH370: The Plane That Disappeared

    ★½

  • Murder in the Pacific

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • Rotting in the Sun

    ★★★

  • Scrapper

    ★★★

  • Bank of Dave

    ★★★

  • Deadline Day: Football’s Transfer Window

    ★★★

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★½

  • The Subtle Art of Not Giving a F*ck

    ½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★

  • Vardy v Rooney: A Courtroom Drama

    ★★★½

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★½

  • Litvinenko - The Mayfair Poisoning

    ★★★

  • M3GAN

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Crime Scene: The Texas Killing Fields

    ★★★

  • Homicide Hunter: Devil in the Mountains

    ★★★★

  • Paradise City

    ★½

  • On the Line

  • Talk to Me

    ★★

  • Leave

  • The Devil's Hour

    ★★★★

  • The Murmuring

    ★★

  • The Viewing

    ★★★½

  • Dreams in the Witch House

    ★½

  • Pickman's Model

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • The Outside

    ★★

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Graveyard Rats

    ★★★★

  • Lot 36

    ★★★

  • Jelly

    ★★★½

  • The Watcher

    ★★

  • Black Adam

    ★½

  • The Estate

    ★½

  • The Walk-In

    ★★★

  • Marlowe

    ★★★½

  • Spoonful of Sugar

    ★★★

  • God's Crooked Lines

    ★★★★

  • Lou

  • Smile

    ★★★½

  • Meet Cute

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • Blueback

    ★½

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★½

  • Biosphere

    ★★★½

  • Sisu

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½