Sort by

Morgan has logged 213 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Jimi Plays Monterey

Jimi Plays Monterey

1986
×
Read the review Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dinner Game

The Dinner Game

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Soup

In the Soup

1992
×
★★★½
Edit this entry  
28
French Exit

French Exit

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aniara

Aniara

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
No More Excuses

No More Excuses

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
She Had to Say Yes

She Had to Say Yes

1933
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Accidental Husband

The Accidental Husband

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Telephone Box

The Telephone Box

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
WarGames

WarGames

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Century of Birthing

Century of Birthing

2011
×
½
Edit this entry  
27
Magic Boy

Magic Boy

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★½
Edit this entry  
27
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Velaiyilla Pattathari

Velaiyilla Pattathari

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coffy

Coffy

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Favorite Wife

My Favorite Wife

1940
×
★★★
Edit this entry  
26
Theorem

Theorem

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Two-Faced Woman

Two-Faced Woman

1941
×
Read the review Edit this entry  
25
Kill It and Leave This Town

Kill It and Leave This Town

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The New York Hat

The New York Hat

1912
×
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Baraka

Baraka

1992
×
★★★
Edit this entry  
25
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Rush

Rush

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Too Handsome To Handle

Too Handsome To Handle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Overnight Delivery

Overnight Delivery

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Corn Island

Corn Island

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Tabu

Tabu

1931
×
★★★
Edit this entry  
23
The Foot Fist Way

The Foot Fist Way

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Edit this entry  
23
Starlet

Starlet

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Before Stonewall

Before Stonewall

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Beautiful Person

The Beautiful Person

2008
×
Edit this entry