Sort by
  • The Marvels

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★★

  • Locked In

    ★★

  • Leave the World Behind

    ★★½

  • Five Nights at Freddy's

    ★★

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★★

  • It's a Wonderful Knife

    ★★½

  • The Exorcist: Believer

    ★★★½

  • Totally Killer

    ★★★★★

  • Saw X

    ★★★★★

  • The Creator

    ★★★★★

  • The Nun II

    ★★★★½

  • Saltburn

    ★★★★

  • The Lost Flowers of Alice Hart

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Boogeyman

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★★

  • Creed III

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Dangerous Game: The Legacy Murders

    ★½

  • No Exit

    ★★★★

  • Heatwave

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Last Thing Mary Saw

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★★½

  • Mayday

    ★★★

  • Work It

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Nightmare Gallery

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★★

  • The Whole Truth

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

    ★★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★★★★★

  • The Final Girls

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

    ★★★½

  • The Purge: Anarchy

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★★

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★½

  • The Purge

    ★★★

  • Evil Dead

    ★★½

  • Would You Rather

    ★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★★

  • Sinister

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • The Hangover Part II

    ★★★½

  • The Roommate

    ★★

  • Silent House

    ½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • Saw 3D

    ★★

  • Insidious

    ★★★★

  • Bloomington

    ★★★

  • Saw VI

    ★★★