• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Eternals

  • Antlers

  • The Toolbox Killer

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

  • The Last Duel

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

  • Old

  • Titane

    ★★

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

  • Bad Trip

  • The Fallout

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • WandaVision

  • Happiest Season

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • Freaky

  • Run

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Devil All the Time

  • Unpregnant

  • I'm Thinking of Ending Things

  • She Dies Tomorrow

  • Unhinged

  • Peninsula

  • The Rental

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Alone

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

  • Shirley

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Night House