Sort by

Morgan♡︎ has logged 225 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Best Friend Is a Vampire

My Best Friend Is a Vampire

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
D3: The Mighty Ducks

D3: The Mighty Ducks

1996
×
★★½
Edit this entry  
28
D2: The Mighty Ducks

D2: The Mighty Ducks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
August Rush

August Rush

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Ghost and the Darkness

The Ghost and the Darkness

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To Sir, with Love

To Sir, with Love

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Holes

Holes

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
11
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Help

The Help

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Teaching Mrs. Tingle

Teaching Mrs. Tingle

1999
×
½
Edit this entry  
05
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Strangers

The Strangers

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★
Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★
Edit this entry