Nina has logged 16 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★½
Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★½
Edit this entry